تبلیغات
(-• بیا تو صفا دانلود•-) (-• بیا تو صفا دانلود•-) - مرگ نخستین ایرانی مبتلا به آنفلوانزای خوکی
 

مرگ نخستین ایرانی مبتلا به آنفلوانزای خوکی

نویسنده: میلاد

 

مرگ نخستین ایرانی مبتلا به آنفلوانزای خوکیمعاون مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت همزمان با انتشار خبر فوت نخستین ایرانی مبتلا به آنفلوانزای نوع A از ابتلای 124 نفر از هموطنان به ویروس آنفلوانزای نوع A تا پایان روز گذشته خبر داد.


این اظهارات در حالی از سوی نبوی اعلام می شود که یک کارشناس مرکز بهداشت استان هرمزگان امروز از مرگ نخستین ایرانی به علت ابتلا به آنفلوانزای نوع A خبر داد.

نبوی به یک مورد مرگ در یافت آباد تهران که روز گذشته گزارش شده است اشاره کرد و گفت: بعد از بررسی متوجه شدیم این خبر درست نیست.

معاون مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت همچنین از یک مورد مرگ در اثر ابتلا به این ویروس در هرمزگان اظهار بی اطلاعی کرد.

هشدار نسبت به شیوع آنفولانزا خوکی در لیگ/ تماشاگران مراقب باشند

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال در آستانه فصل جدید مسابقات لیگ برتر نسبت به شیوع بیماری آنفولانزای نوع A در بین تماشاگران و بازیکنان لیگ برتر هشدار داد.

به گزارش خبرنگار مهر، با شدت گرفتن شیوع بیماری آنفولانزای خوکی در کشور و انتشارخبر فوت نخستین ایرانی مبتلا به این بیماری ، احمد هاشمیان رئیس کمیته پزشکی بر ضرورت هوشیاری و جدیت عوامل اجرایی مسابقات لیگ برتر در مراقب های ویژه و پیشگیری از گسترش این بیماری تاکید کرد.

هاشمیان در گفتگو با خبرنگارمهر با بیان اینکه محیطی های جمعی زمینه مساعدی برای ابتلاء به این بیماری محسوب می شوند اظهار داشت: آنچه که این بیماری در جهان ایجاد نگرانی کرده ، شیوع سریع ویروس این بیماری است که در فضاهای ورزشی و در بین تماشاگران این محیط کاملا مساعد است. به تماشاگران و بازیکنان توصیه می شود با مراقبت های بهداشتی سطح ابتلاء به این بیماری را کاهش دهند و در صورت بروز اولین علائم این بیماری، فرد مبتلا را از جمع سایرین جدا کنند.

وی اضافه کرد: تب بالا، بدن درد عمومی، احساس درد در گلو و آبریزش بینی از علائم ابتدایی این بیماری محسوب می شود که در صورت وجود چنین علائمی فرد مبتلاء باید تحت مراقب های ویژه و بصورت قرنطینه نگهداری شود.

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال با اشاره به اینکه دستورالعملی در این زمینه تهیه و امروز به کلیه هیئت های استانها و باشگاهها در خصوص مراقبت های ویژه برای پیشگیری از ابتلاء به آنفولانزای نوع A ارسال شده است اظهار داشت: آخرین ابلاغیه کمیته ملی المپیک و وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در خصوص شیوع این بیماری ابلاغ شد تا نسبت به پیشگیری از آن اقدامات و پیش بینی های لازم صورت گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در آستانه فصل جدید مسابقات لیگ برتر پیرامون کنترل دوپینگ در لیگ نهم اظهار داشت: هدف اصلی ما در فصل جاری فرهنگ سازی، آموزش و اطلاع رسانی است و اعتقاد داریم در امر مبارزه با پدیده دوپینگ مهمترین رکن برخورد فرهنگی با این معضل است و هر اندازه باورهای غلط در خصوص استفاده از داروهای ممنوعه در ورزشکاران و کادر فنی اصلاح شود، موارد اقدام به دوپیمگ کاهش خواهد یافت.

 

() نظرات